Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Górznie Ogłasza nabór nr 2/2024 na stanowisko ASYSTENT RODZINY

Status ogłoszenia o naborze:
Przed terminem składania dokumentów
Numer ogłoszenia:
2/2024
Nazwa jednostki zlecającej:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Wydział:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Miejsce pracy:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Stanowisko:
Asystent Rodziny
Wymiar etatu:
10 godz. tygodniowo (umowa zlecenie)
Ilość etatów:
10 godz. tygodniowo
Data ogłoszenia:
07-05-2024
Termin składania dokumentów:
26-06-2024
Sposób składania dokumentów:
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w zamkniętej kopercie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Górznie, ul. Rynek 1, 87-320 Górzno w godzinach pracy ośrodka z dopiskiem: „Nabór na stanowisko Asystenta Rodziny” do dnia 26 czerwca 2024 r. do godz. 12.00.
Miejsce składania dokumentów:
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Górznie ul. Rynek 1, 87 - 320 Górzno
Wymagania w stosunku do kandydatów - niezbędne:
4. Wymagania niezbędne: a/ wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub praca socjalna lub, b/ wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie ust. 3 i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub, c/ wykształcenie średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. d/ asystent nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest zawieszona ani ograniczona, e/ asystent wypełnia obowiązek alimentacyjny- w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niego wynika z tytułu egzekucyjnego, f/ nie był skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Wymagania w stosunku do kandydatów - dodatkowe:
5. Wymagania dodatkowe: a/ pełna zdolność do czynności prawnych, b/ znajomość przepisów prawa: ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz innych aktów normatywnych związanych z pomocą społeczną, c/ znajomość obsługi komputera i programów biurowych. d/ prawo jazdy kat. „B” oraz posiadanie własnego środka transportu, e/ umiejętność pracy zespołowej, łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych, odporność na stres, odpowiedzialność, empatia, asertywność, wysoka kultura osobista, samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy, systematyczność, komunikatywność.
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku - podstawowy:
6. Zakres wykonywanych zadań: a/ opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym, b/ udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego, c/ udzielanie pomocy rodzinom w rozwiazywaniu problemów socjalnych, d/ udzielanie pomocy rodzinom w rozwiazywaniu problemów psychologicznych, e/ udzielanie pomocy rodzinom w rozwiazywaniu problemów wychowawczych z dziećmi, f/ wspieranie aktywności społecznej rodzin, g/ motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, h/ udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej, i/ motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych, j/ udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych, k/ podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin, l/ prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci, ł/ prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną, m/ dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej niż co pół roku, n/ monitorowanie funkcjonowania rodzin po zakończeniu pracy z rodziną, o/ sporządzanie, na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach, p/ współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny, r/ współpraca z zespołem interdyscyplinarnym lub innymi podmiotami, których pomoc przy wykonaniu zadań uzna za niezbędną.
Zakres wykonywanych zadań na stanowisku - dodatkowy:
-
Lista wybranych kandydatów:
-
Uzasadnienie wyboru:
-

DOCXnabór na asystenta rodziny.docx (18,44KB)
 

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego